Dzieciorka Bez kategorii MIŁOŚĆ, TA JEDNA, TA KTÓRA INSPIRUJE

MIŁOŚĆ, TA JEDNA, TA KTÓRA INSPIRUJE

Miłość jest istotnym składnikiem codziennego życia. Sposób, w jaki przeżywamy to uczucie oraz wybór osób, których chcemy winić za nim, może różnić się od osoby do osoby. Ta jedna, ta miłość, która inspiruje i motywuje nas do działania, jest w stanie zmienić nasze życie i zaprowadzić nas na drogę sukcesu.

Pierwszym etapem tej inspirującej miłości, jest odkrycie samego siebie, kolejnym punktem jest inspirowanie się tym, co dzieje się wokół nas oraz wybór tych wartości i ludzi, które uznajemy za miarodajne. Wymaga to od nas wyrzeczenia się mniej optymistycznych elementów codzienności. Może to pomagać osiągnięciu celu, który określiliśmy już wcześniej – nawet jeżeli oznacza to opaczne zakończenie niektórych naznaczonych cierpieniem związków lub przyjaźni.

Gdy już osiągniemy takowy etap odkrycia siebie i otoczenia – możemy rozpocząć bardziej aktywne podejmowanie działań – dzięki czemu cała intencja wirowania wokół nas nabiera cech konkretnych rezultatów; tego, co wygraliśmy i co straciliśmy. Innymi słowy – rozpoznajemy skutki szersze niż sam moment inspirującej miłości – być może inne osoby po prostu mogą mnie inspirować poprzez wspieranie mnie lub paralelne stawianie przed sobą celów.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że owe tworzenie inspirującej miłości to nie magia – a ludzie (zarówno Ci obecni jak i Ci, których spotykaliśmy przez całe życie) są ważną częścią relacji pomiędzy ideami, celem a rzekomo „motywującymi” uczuciami. Dla tego powinniśmy unikać mechanizmu „samotnego podróżnika” i doceniać gesty bliskich oraz ich tropeintencje podtrzymania procesu tworzenia takiego rodzaju miłości.

Istnieje wiele różnych rodzajów miłości, a jeden z nich – ten, który inspiruje – ma największy potencjał. Oznacza to, że jeszcze bardziej lubimy ludzi, którzy tak naprawdę chcą czegoś osiągnąć, o czym marzą i mają wizję, jak to osiągnąć. Taka miłość daje nam motywację do działania i pomaga nam się realizować.

Miłość, która inspiruje, tworzy atmosferę akceptacji. Osoba brana pod uwagę wierzy we własne możliwości i szuka dróg do ich realizacji. Istotnym elementem tego typu miłości jest zamiłowanie do działania, do poszerzania horyzontów – pomaga przekraczać granice i pozostawać skoncentrowanym na nowych projektach i marzeniach. Ludzie mają naturalną potrzebę wyznaczania sobie celów i realizowania ich.

Miłość ta sprawia, że jesteśmy lepiej traktowani przez otoczenie. Osoby postrzegane jako inspirujące szybciej zdobywają swoje cele i szacunek innych ludzi. Ponadto uczy nas czerpania radości z naszych osiągnięć, buduje dumę ze zrealizowanych projektów i pozwala na przebudowanie naszej samooceny

Jednak miłość ta nie oznacza tylko samego sukcesu – oznacza również otwartość na wspieranie innych osób w realizacji ich marzeń. Jeśli chcemy stać się bardziej inspirującymi ludźmi, musimy nauczyć się akceptować sukcesy innych oraz doceniać ich talent. Jeśli chcemy inspirować innych do rozwoju, musimy uczynić to samo ze sobą – czyli zrobić co w naszej mocy, aby wykorzystać swój pełen potencjał.Miłość jest pierwiastkiem, który napędza nasze życie. Stanowi drogowskaz dla związków, matek i ojców, a także dla ludzi w nią wierzących. Niezależnie od tego czy wskazujemy na młodzieńczą romantyczną fascynację, czy trwałe i głębokie przywiązanie towarzyszące długim związkom małżeńskim – miłość jest tym powiewem, który nas inspirować powinien.

Kiedy mówimy o miłości, często używamy sformułowania „ta jedna”. Wyróżnia się ona ponadto innymi rodzajami miłości – miłość do rodziny, miłość do przyjaciół i pracowników swojego zespołu. Osoby bardziej psefologiczne mogą rozwinąć ten temat i określić go jako „miłość agape” lub „miłość po grecku” – prawdziwy dar oraz proszenie nas o wspieranie innych ludzi poprzez ofiarowanie czasu, uwagi i staranności.

Jednak to wyjątkowe uczucie, ta jedna, która inspiruje nas najbardziej to zwykle romantyczna miłość. To pragnienie szczerego zrozumienia i zaufania dwojga osób jeden do drugiego. Inspirujemy się wzajemnie nowymi perspektywami do poznania świata lub udostępniamy sobie energię potrzebną do osiągnięcia dodatkowych bram rozwoju osobistego.

Niemniej obecne czasy niosą ze sobą swoje wyzwania polegajace na intepretacji tego rodzaju namiaru emocjonalnego – tradycyjny model małżelstwa oraz spotykania nowych osób. Wiemy już dziś, że na całym świecie partnerstwo może realizować się zarowno wewnatrz tradycyjnych jednoosobowych relacji jak i nowszych form zorganizowanych mieszanek grup ze strony szeroko pojmowanej fluidnej czyli proporcjonalej miłości.

Related Post